Poonik Ginekolog NZOZ-ARKA Krakw
Telefon calodobowy w naglych przypadkach
+48 602354237
REJESTRACJA TELEFONICZNA
12 427 20 20
12 427 15 48
godz. 8:00 - 20:00
 • USG stawów biodrowych noworodków


  Wykonuje się je w celu wczesnego wykrycia dysplazji stawów biodrowych, która nie leczona odpowiednio wcześnie może doprowadzić do wad postawy, problemów z chodzeniem oraz upośledzenia ruchowego. Powinno się je wykonywać jako badanie przesiewowe u wszystkich niemowląt. Pierwsze badanie powinno być wykonane ok. 6 tygodnia życia dziecka, następne w 4-5 miesiącu. U wcześniaków z badaniem bioder czekamy zwykle do osiągnięcia 3 kg masy ciała. Jeśli w badaniu klinicznym wykonywanym przez pediatrę stwierdzono nieprawidłowości stawów biodrowych, badanie powinno być przeprowadzone jak najszybciej ( najlepiej w ciągu 2 tygodni po urodzeniu). Badanie jest całkowicie niebolesne.

  Badania  USG stawów biodrowych noworodków wykonywane  są przez wysoko wykwalifikowany i doświadczony personel lekarski na dwóch klinicznych aparatach USG klasy Premium:  Aloka Alpha 10 oraz Voluson E8 Expert.

  Przygotowanie do badania: nie wymaga przygotowania

  WSZYSTKIE BADANIA USG – W TYM USG METODĄ ELASTOGRAFII WYKONYWANE SĄ NA NAJNOWSZYM APARACIE VOLUSON E8 EXPERT W PROMOCYJNEJ CENIE 120 zł

   

   

   Dr Michał Kulej

  Specjalista Ortopedii i Traumatologii

   

  Specjalizuje się w diagnostyce USG stawów biodrowych noworodków. Lekarz z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. Członek Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Prowadzi liczne kursy szkoleniowe oraz  zjazdy naukowo-szkoleniowe z zakresu diagnostyki usg.

  Zapoznaj się z opiniami o mnie:

  https://www.rankinglekarzy.pl/lekarz/michal-kulej,90143/zakopane/

   

  Zakres świadczonych usług:

  USG stawów biodrowych noworodków i dzieci

  Rejestracja telefoniczna pod numerem 12 427-20-20