Poonik Ginekolog NZOZ-ARKA Krakw
Telefon calodobowy w naglych przypadkach
+48 602354237
REJESTRACJA TELEFONICZNA
12 427 20 20
12 427 15 48
godz. 8:00 - 20:00
 • USG jamy brzusznej


  Jest podstawowym i łatwo dostępnym badaniem w diagnostyce chorób jamy brzusznej. USG jest całkowicie bezbolesne i daje możliwość szybkiej oceny diagnostycznej. Podczas badania lekarz może ocenić budowę i ewentualne zmiany patologiczne między innymi w obrębie wątroby, pęcherzyka żółciowego, dróg żółciowych, trzustki, śledziony, nerek, pęcherza moczowego oraz macicy z przydatkami.

  Badanie obejmuje ocenę: wątroby, pęcherzyka żółciowego, nerek, trzustki, śledziony, węzłów chłonnych wewnątrzotrzewnowych, aorty, pęcherza moczowego, trzonu macicy lub gruczołu krokowego.

  Przygotowanie pacjenta do badania USG jamy brzusznej:

  1. Proszę zażywać Espumisan (Esputikon) 3×2 kapsułki po głównych posiłkach przez 3 dni przed badaniem i w dniu badania rano. Lek jest dostępny w aptece bez recepty (można prosić o sprzedanie jednego listka leku).
  2. W dzień poprzedzający badanie należy spożyć lekką kolację najpóźniej do godziny 18-tej. Jeśli badanie jest wykonywane w godzinach rannych, proszę przyjść na czczo. Jeśli badanie jest wykonywane w godzinach popołudniowych, proszę zjeść w dniu badania lekkie śniadanie po czym wstrzymać się od posiłków. Obostrzenia dietetyczne nie dotyczą Pacjentów z cukrzycą.
  3. 6 godzin przed badaniem nie spożywać pokarmów, w dniu badania nie palić papierosów.
  4. Do badania Pacjent powinien zgłosić się z wypełnionym pęcherzem moczowym, w tym celu 1,5 godziny przed badaniem USG należy spożyć około 1,5 litra płynów (woda niegazowana, przegotowana).
  5. Jeśli Pacjent dysponuje wynikami wcześniej wykonywanych badań diagnostycznych (np. poprzednich badań usg jamy brzusznej, innych badań, jak tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny) albo też laboratoryjnych, proszony jest o ich dostarczenie, co może być uzupełnieniem badania, pozwolić na ocenę porównawczą, a w konsekwencji dać możliwość postawienia precyzyjnej diagnozy.

  Wskazania do wykonania badania:

  1. Bóle brzucha o ostrym i przewlekłym charakterze
  2. Powiększenie obwodu jamy brzusznej
  3. Uraz jamy brzusznej
  4. Żółtaczka
  5. Krwawienia z przewodu pokarmowego, układu moczowego i dróg rodnych
  6. Utrudnienia w oddawaniu moczu i stolca
  7. Wymioty, biegunki
  8. Zakażenie układu moczowego
  9. Utrata masy ciała, anemia
  10. Utrzymująca się podwyższona ciepłota ciała o niejasnej etiologii
  11. Podwyższone OB
  12. Inne, celem wyjaśnienia nieprawidłowych wyników klinicznego badania jamy brzusznej czy badań dodatkowych

   

  WSZYSTKIE BADANIA USG – W TYM USG METODĄ ELASTOGRAFII WYKONYWANE SĄ NA NAJNOWSZYM APARACIE VOLUSON E10 EXPERT 3D/4D HDlive W PROMOCYJNEJ CENIE 140 zł

   

   

  LEKARZE WYKONUJĄCY USG JAMY BRZUSZNEJ:

   

  Wojciech Rudnicki

  Specjalizuje się w Radiologii i Diagnostyce Obrazowej

   

  Absolwent studiów na kierunku lekarskim w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Asystent w Zakładzie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej Centrum Onkologii Oddział w Krakowie. Wykonuje badania USG w zakresie: piersi, jamy brzusznej, tarczycy, układu chłonnego, tkanek miękkich a także diagnostykę zabiegową (biopsje cienkoigłowe oraz gruboigłowe).

  Jego naukowe zainteresowania obejmują diagnostykę sutka oraz najnowsze osiągnięcia w dziedzinie obrazowania. Jest członkiem PLTR, ESR, RSNA.

  Zapoznaj się z opiniami o mnie:

  http://www.znanylekarz.pl/wojciech-rudnicki2/radiolog/krakow

   

  Hanna Kasperkiewicz

  Specjalizuje się w Radiologii i Diagnostyce Obrazowej

   

  Absolwentka studiów na kierunku lekarskim w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Doświadczenie zawodowe  zdobyła jako asystent w Zakładzie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej Centrum Onkologii Oddział w Krakowie. Wykonuje badania USG w zakresie: piersi, jamy brzusznej, tarczycy, układu chłonnego, tkanek miękkich.

  Zapoznaj się z opiniami o mnie:

  http://www.znanylekarz.pl/hanna-kasperkiewicz/radiolog/krakow

   

  Anna Ćwierz-Pieńkowska

  Specjalizuje się w Radiologii i Diagnostyce Obrazowej

   

  Absolwentka studiów na kierunku lekarskim w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywała jako asystent w Zakładzie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej Centrum Onkologii Oddział w Krakowie. Jest członkiem PTR, ESR, RSNA. Szczególnym obszarem jej zainteresowań są nowe technologie diagnostyczne w onkologii. Wykonuje badania USG w zakresie: piersi, jamy brzusznej, tarczycy, układu chłonnego, tkanek miękkich a także diagnostykę zabiegową (biopsje cienkoigłowe oraz gruboigłowe).

  Zapoznaj się z opiniami o mnie:

  http://www.znanylekarz.pl/anna-cwierz/radiolog/krakow

   

  Natalia Rozum-Liszewska

  Specjalizuje się w Radiologii i Diagnostyce Obrazowej

   

  Obecnie pełnię funkcję młodszego asystenta w Zakładzie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej Centrum Onkologii Oddział Kraków. Moje naukowe zainteresowania w szczególności obejmują diagnostykę chorób piersi. Wykonuję badania USG w zakresie: piersi, jamy brzusznej, tarczycy, układu chłonnego, tkanek miękkich.

   

  usg jamy brzusznej kraków

  usg jamy brzusznej kraków