Poonik Ginekolog NZOZ-ARKA Krakw
Telefon calodobowy w naglych przypadkach
+48 602354237
REJESTRACJA TELEFONICZNA
12 427 20 20
12 427 15 48
godz. 8:00 - 20:00
 • USG jamy brzusznej


  Jest podstawowym i łatwo dostępnym badaniem w diagnostyce chorób jamy brzusznej. USG jest całkowicie bezbolesne i daje możliwość szybkiej oceny diagnostycznej. Podczas badania lekarz może ocenić budowę i ewentualne zmiany patologiczne między innymi w obrębie wątroby, pęcherzyka żółciowego, dróg żółciowych, trzustki, śledziony, nerek, pęcherza moczowego oraz macicy z przydatkami.

  Badanie obejmuje ocenę: wątroby, pęcherzyka żółciowego, nerek, trzustki, śledziony, węzłów chłonnych wewnątrzotrzewnowych, aorty, pęcherza moczowego, trzonu macicy lub gruczołu krokowego.

  Przygotowanie pacjenta do badania USG jamy brzusznej:

  1. Proszę zażywać Espumisan (Esputikon) 3×2 kapsułki po głównych posiłkach przez 3 dni przed badaniem i w dniu badania rano. Lek jest dostępny w aptece bez recepty (można prosić o sprzedanie jednego listka leku).
  2. W dzień poprzedzający badanie należy spożyć lekką kolację najpóźniej do godziny 18-tej. Jeśli badanie jest wykonywane w godzinach rannych, proszę przyjść na czczo. Jeśli badanie jest wykonywane w godzinach popołudniowych, proszę zjeść w dniu badania lekkie śniadanie po czym wstrzymać się od posiłków. Obostrzenia dietetyczne nie dotyczą Pacjentów z cukrzycą.
  3. 6 godzin przed badaniem nie spożywać pokarmów, w dniu badania nie palić papierosów.
  4. Do badania Pacjent powinien zgłosić się z wypełnionym pęcherzem moczowym, w tym celu 1,5 godziny przed badaniem USG należy spożyć około 1,5 litra płynów (woda niegazowana, przegotowana).
  5. Jeśli Pacjent dysponuje wynikami wcześniej wykonywanych badań diagnostycznych (np. poprzednich badań usg jamy brzusznej, innych badań, jak tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny) albo też laboratoryjnych, proszony jest o ich dostarczenie, co może być uzupełnieniem badania, pozwolić na ocenę porównawczą, a w konsekwencji dać możliwość postawienia precyzyjnej diagnozy.

  Wskazania do wykonania badania:

  1. Bóle brzucha o ostrym i przewlekłym charakterze
  2. Powiększenie obwodu jamy brzusznej
  3. Uraz jamy brzusznej
  4. Żółtaczka
  5. Krwawienia z przewodu pokarmowego, układu moczowego i dróg rodnych
  6. Utrudnienia w oddawaniu moczu i stolca
  7. Wymioty, biegunki
  8. Zakażenie układu moczowego
  9. Utrata masy ciała, anemia
  10. Utrzymująca się podwyższona ciepłota ciała o niejasnej etiologii
  11. Podwyższone OB
  12. Inne, celem wyjaśnienia nieprawidłowych wyników klinicznego badania jamy brzusznej czy badań dodatkowych

   

  WSZYSTKIE BADANIA USG – W TYM USG METODĄ ELASTOGRAFII WYKONYWANE SĄ NA NAJNOWSZYM APARACIE VOLUSON E10 EXPERT 3D/4D HDlive 

   

  Opinie o nas:

  https://www.znanylekarz.pl/andrzej-balasz/ginekolog/krakow

  https://www.rankinglekarzy.pl/andrzej-balasz/ginekolog-ginekolog-poloznik-seksuolog-usg-usg-ginekologiczne/krakow-2293?opinion_sort=date#opinie

  https://www.google.com/search?q=Ginekolog+Po%C5%82o%C5%BCnik+Krak%C3%B3w+-+NZOZ+ARKA,+Kr%C3%B3lowej+Jadwigi+15,+30-202+Krak%C3%B3w&ludocid=4598735295024710397

  https://www.rankinglekarzy.pl/placowka/niepubliczny-zaklad-opieki-zdrowotnej-arka/krakow-274667

   

   

  usg jamy brzusznej kraków

  usg jamy brzusznej kraków