Poonik Ginekolog NZOZ-ARKA Krakw
Telefon calodobowy w naglych przypadkach
+48 602354237
REJESTRACJA TELEFONICZNA
12 427 20 20
12 427 15 48
godz. 8:00 - 20:00
 • Inne usługi medyczne


  Wypożyczamy  lampy do domowej fototerapii noworodków – BiliBed Medela

  Noworodek z żółtaczką potrzebuje nie tylko fototerapii – potrzebuje również być jak najbliżej swojej mamy. Przedstawiamy Państwu ofertę wypożyczenia profesjonalnych lamp do fototerapii noworodków – Bilibed Medela.
  Procedura  jest nieskomplikowana i bardzo bezpieczna,  stąd może być z powodzeniem stosowana w domu.

  CENNIK (aktualizowany 19.06.2022):

  Koszt pierwszej i drugiej doby wypożyczenia : 100 zł/doba

  Koszt trzeciej i kolejnych dób wypożyczenia: 50 zł/doba

  Kaucja: 500 zł

  Rezerwacja lamp oraz szczegółowe informacje   (telefon czynny codziennie): +48 692-46-43-46

   

  BiliBed – lampa przyjazna dziecku

  Lampa BiliBed umożliwia leczenie żółtaczki noworodkowej w sposób bardzo przyjazny dla dziecka. Dziecko pozostaje tylko w naświetlaniu lampą BiliBed (w specjalnym kombinezonie ochronnym), którą można zamontować w większości standardowych łóżeczek. Oznacza to, że dziecko zostaje pod opieką mamy przez cały czas trwania terapii.

  Łatwość użycia

  Aby rozpocząć naświetlanie wystarczy materac w łóżeczku zastąpić lampą BiliBed. Dziecko układane jest na elastycznej, miękkiej płaszczyźnie, okryte kombinezonem Bilicombi. Lampa wyposażona jest w dwa liczniki czasu pracy, jeden pokazujący czas pracy lampy, drugi czas naświetlania jednego dziecka.

  Wysoka skuteczność i bezpieczeństwo

  Lampa BiliBed wyposażona jest w jedną świetlówkę światła niebieskiego. Skuteczność terapii jest bardzo wysoka, gdyż naświetlanie prowadzone jest w minimalnej odległości od dziecka. Ponadto nie ma rozproszenia światła. Lampa Bilibed ze względu na bezpieczeństwo  i łatwość obsługi może być z powodzeniem samodzielnie  stosowana podczas domowej fototerapii noworodka.

  Najczęściej zadawane pytania:

  1.      Jak długo trwa fototerapia?

  Czas dziennego naświetlania uzależniony jest od wysokości poziomu bilirubiny w surowicy krwi dziecka, czyli od stopnia nasilenia żółtaczki. Może to być kilka bądź kilkanaście godzin dziennie. Minimalny czas naświetlania to dwie lub trzy doby.

  2.      Czy dziecko będzie przy mamie podczas fototerapii?

  Dziecko poddawane fototerapii w warunkach domowych za pomocą Bilbedu może leżeć przy mamie. Dzięki temu mama w każdej chwili ma możliwość kontaktu z dzieckiem, może głaskać, karmić, przewijać i rozmawiać ze swoim maleństwem.

  3.      Jak pielęgnować noworodka podczas fototerapii?

  Podczas naświetlania obowiązuje kilka zasad, którymi należy się kierować. Za dopilnowanie tych zasad odpowiedzialna jest mama.

  Oto one:

  – przed rozpoczęciem naświetlania należy przewinąć i nakarmić dziecko aby było spokojne;

  – w czasie naświetlania dobrze jest poić dziecko (np. GLUKOZĄ), gdyż pojenie i karmienie dziecka wzmaga procesy rozpadu bilirubiny;

  – bardzo ważną rzeczą jest szczególne zwrócenie uwagi na stan czystości skóry dziecka. Noworodek podczas naświetlania poci się intensywniej, może wystąpić rozluźnienie stolca dlatego ważne jest aby dziecko nie leżało z pełną pieluszką tylko jak najszybciej zostało umyte i przewinięte.

  Dlaczego warto nas wybrać?

  1. Lampy wypożyczane przez NZOZ Arka są bardzo skuteczne, bezpieczne i łatwe w użyciu. Te same lampy są z powodzeniem wykorzystywane  w szpitalach i klinikach położniczych całej Europy.

  2. Posiadamy największe w kraju, bo ponad dziesięcioletnie doświadczenie w fototerapii noworodków.

  3. Dostępność  i szybkość realizacji usługi: pełnimy dyżur pod telefonem codziennie (także soboty, niedziele oraz święta). KONTAKT POD NUMEREM TELEFONU: +48 692-464-346

  Więcej informacji odnośnie żółtaczki noworodkowej znajdziecie Państwo pod adresem:

  http://www.rodzinko.pl/zdrowie-maluchow/2303-o-taczka.html

   

  Wypożyczamy laktatory  Lactina firmy Medela:

  Profesjonalny, elektryczny laktator do użytku szpitalnego i domowego. Posiada separację mediów i możliwość pracy ciągłej. Odwzorowuje tylko ssanie właściwe (wolne i głębokie) i posiada regulację siły ssania. Współpracuje ze wszystkimi laktatorami ręcznymi firmy Medela.

  –  Lactina  firmy Medela to odciągacz elektryczny uznany za jeden z najlepszych na całym świecie

  –  stanowi idealne rozwiązanie,  gdy musisz przez dłuższy czas odciągać pokarm

  –  jest cichy i bezwibracyjny

  –  zaprojektowany tak, że mleko nie może dostać się do środka

  –  pełna regulacja siły ssania oraz rytm naśladujący naturalny rytm ssania dziecka

  – wypożyczany jest jedynie silnik (część niebieska), wymaga dokupienia zestawu osobistego Lactaset, który sam w sobie może stanowić odciągacz ręczny

  Koszt doby wypożyczenia: 10 zł

  Rezerwacja laktatorów oraz szczegółowe informacje  (telefon czynny codziennie): 692-464-346 

  Naświetlanie trudno gojących się ran i blizn pooperacyjnych lampą Bioptron 2

   

   

  Zastosowanie światła spolaryzowanego znacznie przyśpiesza proces leczenia ran pooperacyjnych i zmniejsza częstość występowania powikłań, zabezpieczając przed wtórnymi zakażeniami, ale także przed rozwojem blizn przerostowych. Pojedyncza sesja trwa około 20 minut.

   

   

   

   

   

  Fototerapia noworodków w domu

  Fototerapia noworodków w domu