Poonik Ginekolog NZOZ-ARKA Krakw
Telefon calodobowy w naglych przypadkach
+48 602354237
REJESTRACJA TELEFONICZNA
12 427 20 20
12 427 15 48
godz. 8:00 - 20:00
 • InVitro


  ZALECENIA DOTYCZĄCE DAWKOWANIA LEKÓW NZOZ ARKA:

   

  Estrofem tabl. a 2 mg x 28 szt.

  Dawkowanie: 1-3 razy na dobę w równych odstępach czasu. Nie łączyć z pokarmem (1-2 godzinny odstęp). W razie pominięcia dawki przyjąć jak najszybciej brakującą tabletkę. W trakcie terapii lekiem wykluczyć z diety grejpfrut (soki, owoce). Przechowywać w temperaturze pokojowej.

  Luteina  tabl. podjęzykowe a 50 mg x 30 szt.

  Dawkowanie: 2-4 razy na dobę po dwie tabletki podjęzykowo w równych odstępach czasu. Nie łączyć z pokarmem (1-2 godzinny odstęp). W razie pominięcia dawki przyjąć jak najszybciej brakującą tabletkę. W trakcie terapii lekiem wykluczyć z diety grejpfrut (soki, owoce). Przechowywać w temperaturze pokojowej.

  Luteina  glob. dopochwowe a 200 mg x 30 szt.

  Dawkowanie: 2-4 razy na dobę głęboko dopochwowo w równych odstępach czasu. Nie łączyć z pokarmem (1-2 godzinny odstęp). W razie pominięcia dawki przyjąć jak najszybciej brakującą tabletkę. W trakcie terapii lekiem wykluczyć z diety grejpfrut (soki, owoce). Przechowywać w temperaturze pokojowej.

  Duphaston tabl. a 10 mg x 20 szt.

  Dawkowanie: 1-3 razy na dobę w równych odstępach czasu. Nie łączyć z pokarmem (1-2 godzinny odstęp). W razie pominięcia dawki przyjąć jak najszybciej brakującą tabletkę.  W trakcie terapii lekiem wykluczyć z diety grejpfrut (soki, owoce). Przechowywać w temperaturze pokojowej.

  Mensinorm – amp.-strz. a 150 j.m. x 1szt.

  Dawkowanie: podskórnie lub domięśniowo, ustalana indywidualnie, jednorazowo lub w kilku dawkach. Uwaga na reakcje uczuleniowe – ból,  obrzęk w miejscu wstrzyknięcia, duszności, utrata przytomności, spadek ciśnienia krwi. Do podania pod nadzorem lekarza i pielęgniarki. Przechowywać w lodówce.

  Ovitrelle – amp.-strz. a 250 mcg x 1 szt.

  Dawkowanie: podskórnie, jednorazowo w celu wywołania dojrzewania pęcherzyków po stymulacji. Uwaga na reakcje uczuleniowe – ból,  obrzęk w miejscu wstrzyknięcia, duszności, utrata przytomności, spadek ciśnienia krwi. Do podania pod nadzorem lekarza i pielęgniarki. Przechowywać w lodówce.

   

  Pregnyl – amp.  a 5000 j.m. x 1 szt.

  Dawkowanie: podskórnie lub domięśniowo, jednorazowo jedna lub dwie ampułki w celu wywołania dojrzewania pęcherzyków po stymulacji. Uwaga na reakcje uczuleniowe – ból,  obrzęk w miejscu wstrzyknięcia, duszności, utrata przytomności, spadek ciśnienia krwi. Do podania pod nadzorem lekarza i pielęgniarki. Przechowywać w lodówce.

   

  Miovella – 30 saszetek + 30 kapsułek

  Dawkowanie: wspomagająco w czasie przygotowywania się do procedur wspomaganego rozrodu. Szaszetkę i kapsułkę rozpuścić w szklance wody i wypić raz dziennie w trakcie posiłku o niskiej zawartości węglowodanów. Ilość na 30 dni kuracji. Przechowywać w temperaturze pokojowej.

  Nucleox  – 30 saszetek + 30 kapsułek

  Dawkowanie: wspomagająco – poprawia jakość nasienia,  w czasie przygotowywania się do procedur wspomaganego rozrodu. Szaszetkę i kapsułkę rozpuścić w szklance wody i wypić raz dziennie w trakcie posiłku. Ilość na 30 dni kuracji. Pełna kuracja trwa 3 miesiące. Przechowywać w temperaturze pokojowej.

  Supramen  – 120 kapsułek

  Dawkowanie: wspomagająco – poprawia jakość nasienia,  w czasie przygotowywania się do procedur wspomaganego rozrodu. 2 kapsułki dwa razy dziennie, rano i wieczorem po posiłku. Ilość na 30 dni kuracji. Pełna kuracja trwa 3 miesiące. Przechowywać w temperaturze pokojowej.