Poonik Ginekolog NZOZ-ARKA Krakw
Telefon calodobowy w naglych przypadkach
+48 602354237
REJESTRACJA TELEFONICZNA
12 427 20 20
12 427 15 48
godz. 8:00 - 20:00
 • Leczenie infekcji


  ZALECENIA DOTYCZĄCE DAWKOWANIA LEKÓW NZOZ ARKA:

  Betadine  – globulki dopochwowe x 10 szt.

  Dawkowanie: 1 globulka na dobę (wieczorem przed snem) głęboko dopochwowo przez 14 dni. Zaleca się zwilżenie globulki przed aplikacją. Przerwać w razie wystąpienia miesiączki i dokończyć kurację po miesiączce.  Lek przechowuje się w lodówce.

  Betadine – maść a 20 g

  Dawkowanie: mężczyzna – 2-3 razy na dobę zewnętrznie po umyciu przez minimum 7 dni a maksymalnie 14 dni. Lek przechowywany w temperaturze pokojowej.

  Doxycyclinum – kaps. a 100 mg x 10 szt.

  Dawkowanie: pomiędzy 100 mg a 300 mg w dawkach podzielonych przez 7-28 dni. Nie zażywać tuż przed snem (minimum na godzinę przed). Przyjmować tuż po posiłku. Nie popijać leku mlekiem (powoduje spadek wchłaniania leku), kawą z mlekiem itp. (minimum 3 godzinny odstęp pomiędzy pokarmem zawierającym mleko a doxycyclinum. W trakcie terapii lekiem wykluczyć z diety grejpfrut (soki, owoce). Przechowywać w temperaturze pokojowej.

  Exacyl –tabletki a 500 mg x 20 szt.

  Dawkowanie: od dawki 2 x 2 tabl. do 2 x 4 tabl.,  nie przyjmować tuż przed lub po posiłku (zachować około 2 godzinny odstęp pomiędzy lekiem a posiłkiem). W trakcie terapii lekiem wykluczyć z diety grejpfrut (soki, owoce). Przechowywać w temperaturze pokojowej.

  Fluomizin – tabletki dopochwowe x 6 szt.

  Dawkowanie: 1 na dobę (wieczorem przed snem, głęboko dopochwowo) przez 6 dni. Przerwać w razie wystąpienia miesiączki i dokończyć kurację po miesiączce. Lek przechowywany w temperaturze pokojowej.

  Furaginum  – tabletki a 50 mg x 30 szt.

  Dawkowanie: Doustnie – pierwszego dnia 2 tabletki 4 razy na dobę, od drugiego dnia 2 tabletki 3 razy na dobę przez 7 dni. Przyjmować tuż po posiłku. W trakcie terapii lekiem wykluczyć z diety grejpfrut (soki, owoce).  Lek przechowywany w temperaturze pokojowej.

  Gynalgin  – tabletki  dopochwowe x 10 szt.

  Dawkowanie: 1 raz na dobę (wieczorem przed snem) głęboko dopochwowo przez 10 dni. Przerwać w razie wystąpienia miesiączki i dokończyć kurację po miesiączce. Lek przechowywany w temperaturze pokojowej.

  Gynazol – krem dopochwowy x 1 aplikator

  Dawkowanie: głęboko dopochwowo wieczorem przed snem. Drugą dawkę podaje się po upływie 7 dni. Lek przechowywany w temperaturze pokojowej.

  InVag – kapsułki dopochwowe x 7 sztuk

  Dawkowanie: 1 lub 2 razy na dobę (wieczorem przed snem, głęboko dopochwowo, ewentualnie rano jeśli zlecono drugi lek dopochwowy) przez 7 dni. Przerwać w razie wystąpienia miesiączki i dokończyć kurację po miesiączce.  Lek przechowywany w lodówce.

  Macmiror Complex 500 – globulki dopochwowe x 12 sztuk

  Dawkowanie: 1 raz na dobę (wieczorem przed snem) głęboko dopochwowo przez 12 dni. Przerwać w razie wystąpienia miesiączki i dokończyć kurację po miesiączce. Lek przechowywany w temperaturze pokojowej.

  Nystatyna – tabletki dopochwowe x 10 szt.

  Dawkowanie: 1 na dobę (wieczorem przed snem, głęboko dopochwowo, ewentualnie rano jeśli zlecono drugi lek o tej samej postaci) przez 10 dni. Przerwać w razie wystąpienia miesiączki i dokończyć kurację po miesiączce.  Lek przechowywany w lodówce.

  Uwaga:  Połączenie leków Nystatyny i Gynalgin  lub Nystatyny i Betadine – globulki: proszę zażywać leki oddzielnie: Gynalgin lub Betadine wieczorem, Nystatynę rano.

  Symural/Monural – saszetka a 3 g

  Dawkowanie: 1 saszetkę rozpuścić w szklance wody i zażyć na noc po uprzednim opróżnieniu pęcherza moczowego. Nie łączyć z posiłkiem ( minimum 2 godziny odstępu pomiędzy lekiem a posiłkiem ). Po 24 godzinach zażyć kolejną saszetkę a 3 g  o ile została zlecona przez lekarza. Lek przechowywany w temperaturze pokojowej.

  Tantum Rosa  – proszek x 10 szaszetek

  Rozpuścić szaszetkę w 0,5 litrze przegotowanej wody. Nie przechowywać roztworu ( do zużycia natychmiastowego).

  Dawkowanie: 2 razy na dobę przemywać krocze przygotowanym roztworem, przez 5 dni. Lek przechowywany w temperaturze pokojowej.

  Uwaga: jeśli pacjentka stosuje jednocześnie tabletki lub globulki dopochwowe, należy zachować minimum 2 godzinny odstęp pomiędzy aplikacją Tantum Rosa a innym lekiem dopochwowym.