Poonik Ginekolog NZOZ-ARKA Krakw
Telefon calodobowy w naglych przypadkach
+48 602354237
REJESTRACJA TELEFONICZNA
12 427 20 20
12 427 15 48
godz. 8:00 - 20:00
 • Opieka w ciąży


  Poniżej lista leków antykoncepcyjnych posiadających rekomendację – „najwyższa skuteczność i bezpieczeństwo terapii” – NZOZ Arka:

  Immunoglobulina anty-D 150 – Szczepionka zapobiegająca immunizacji czynnikiem Rh(D) u kobiet Rh(D)-ujemnych – w trakcie ciąży lub porodu dziecka Rh(D)-dodatniego. Do podawania po porodzie, podczas ciąży oraz po usunięciu płodu powyżej 12 tygodnia ciąży, w zagrażającym porodzie niewczesnym lub przedwczesnym, po amniopunkcji diagnostycznej powyżej 12 tygodnia ciąży

  Rhophylac 300 – Zapobieganie immunizacji czynnikiem Rh(D) kobiet Rh(D)-ujemnych w następujących sytuacjach: ciąża lub poród dziecka Rh(D)-dodatniego; poronienie lub poronienie zagrażające, ciąża pozamaciczna lub zaśniad groniasty; krwotok przezłożyskowy (TPH) wynikający z krwotoku przedporodowego (AMH), po zabiegach amniopunkcji diagnostycznej, biopsji kosmówki lub innych zabiegach położniczych takich jak obrót zewnętrzny lub uraz jamy brzusznej. Leczniczo u osób Rh(D)-ujemnych, którym podano krew Rh-dodatnią lub jakiekolwiek inne preparaty krwi zawierające krwinki czerwone.

  Luteina  tabl. podjęzykowe a 50 mg x 30 szt.

  Dawkowanie: 2-4 razy na dobę po dwie tabletki podjęzykowo w równych odstępach czasu. Nie łączyć z pokarmem (1-2 godzinny odstęp). W razie pominięcia dawki przyjąć jak najszybciej brakującą tabletkę. W trakcie terapii lekiem wykluczyć z diety grejpfrut (soki, owoce). Przechowywać w temperaturze pokojowej.

  Luteina  glob. dopochwowe a 200 mg x 30 szt.

  Dawkowanie: 2-4 razy na dobę głęboko dopochwowo w równych odstępach czasu. Nie łączyć z pokarmem (1-2 godzinny odstęp). W razie pominięcia dawki przyjąć jak najszybciej brakującą tabletkę. W trakcie terapii lekiem wykluczyć z diety grejpfrut (soki, owoce). Przechowywać w temperaturze pokojowej.

  Duphaston tabl. a 10 mg x 20 szt.

  Dawkowanie: 1-3 razy na dobę w równych odstępach czasu. Nie łączyć z pokarmem (1-2 godzinny odstęp). W razie pominięcia dawki przyjąć jak najszybciej brakującą tabletkę.  W trakcie terapii lekiem wykluczyć z diety grejpfrut (soki, owoce). Przechowywać w temperaturze pokojowej.

  Inofolic –  saszetki zawierające myo-inozytol i kwas foliowy.

  Dawkowanie: 1 saszetka na dobę, suplementacja kwasem foliowym. Przechowywać w temperaturze pokojowej.

  Prenatal Uno –  kapsułki a 30 szt.

  Dawkowanie: 1 kapsułka na dobę w trakcie posiłku. Suplementacja witaminowa do 12 tygodnia ciąży. Przechowywać w temperaturze pokojowej.

  Prenatal Duo –  kapsułki a 60 szt + tabletki a 30szt.

  Dawkowanie: 1 tabletka oraz 2 kapsułki  na dobę w trakcie posiłku.  Suplementacja witaminowa do 12 tygodnia ciąży. Przechowywać w temperaturze pokojowej.