szczepienia hpv Kraków

Szczepienia przeciwko wirusowi HPV szczepionkami Gardasil, Silgard i Cervarix

linia

Polecamy szczepionki przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV):

wazne

UWAGA: W PODANYCH CENACH UWZGLĘDNIONO KOSZT WYKONANIA ZASTRZYKU. CENNIK AKTUALIZOWANY 22.04.2021.

Szczegółowych informacji udzielamy  pod numerem telefonu:  +48 692 46 43 46

1. Szczepionka dziewięciowalentna GARDASIL 9     500 zł.

Lek uodparnia na dziewięć  typów wirusa HPV: typ 6,11 (odpowiedzialne za wystąpienie brodawek narządów płciowych), oraz typ 16, 18, 31, 33, 45, 52 oraz 58 (onkogenne). Infekcja wirusem HPV jest jedną z najczęstszych przyczyn rozwoju raka szyjki macicy, ale również może doprowadzić do zachorowania na raka sromu oraz pochwy. Polskie Towarzystwo Ginekologiczne rekomenduje szczepienie dziewcząt w wieku 11-12 lat, uznając za wskazane również starszych 13-18 letnich. Szczepienie składa się z trzech dawek: pierwszą dawkę podaje się w dowolnym momencie, a następne w 2 i 6 miesiącu po pierwszej dawce.

2. Szczepionka czterowalentna  SILGARD –  300 zł.

Lek uodparnia na cztery najczęściej występujące typy wirusa: typ 6,11 (odpowiedzialne za wystąpienie brodawek narządów płciowych), oraz typ 16 i 18 (onkogenne). Infekcja wirusem HPV jest jedną z najczęstszych przyczyn rozwoju raka szyjki macicy, ale również może doprowadzić do zachorowania na raka sromu oraz pochwy. Polskie Towarzystwo Ginekologiczne rekomenduje szczepienie dziewcząt w wieku 11-12 lat, uznając za wskazane również starszych 13-18 letnich. Szczepienie składa się z trzech dawek: pierwszą dawkę podaje się w dowolnym momencie, a następne w 2 i 6 miesiącu po pierwszej dawce.

3.  Szczepionka dwuwalentna  CERVARIX – 350 zł.

Lek uodparnia na onkogenne typy wirusa:  typ 16 i 18. Szczepienie składa się z trzech dawek: pierwszą dawkę podaje się w dowolnym momencie, a następne w 1 i 6 miesiącu po pierwszej dawce.

wazne

UWAGA: Farmakolog  zatrudniony w naszej klinice odpowiada za właściwe warunki przechowywania  i stosowania leków. Szczepionki przechowywane są w specjalnej lodówce medycznej z całodobową kontrolą temperatury. Na bieżąco monitorowane są wszelkie komunikaty bezpieczeństwa dotyczące leków ze strony Głównego Inspektora Farmaceutycznego oraz Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Szczegółowych informacji udzielamy  pod numerem telefonu:  +48 692 46 43 46