USG stawów biodrowych noworodków Kraków

USG
stawów biodrowych noworodków

linia

Wykonuje się je w celu wczesnego wykrycia dysplazji stawów biodrowych, która nie leczona odpowiednio wcześnie może doprowadzić do wad postawy, problemów z chodzeniem oraz upośledzenia ruchowego. Powinno się je wykonywać jako badanie przesiewowe u wszystkich niemowląt. Pierwsze badanie powinno być wykonane ok. 6 tygodnia życia dziecka, następne w 4-5 miesiącu. U wcześniaków z badaniem bioder czekamy zwykle do osiągnięcia 3 kg masy ciała. Jeśli w badaniu klinicznym wykonywanym przez pediatrę stwierdzono nieprawidłowości stawów biodrowych, badanie powinno być przeprowadzone jak najszybciej ( najlepiej w ciągu 2 tygodni po urodzeniu). Badanie jest całkowicie niebolesne.

Badania  USG stawów biodrowych noworodków wykonywane  są przez wysoko wykwalifikowany i doświadczony personel lekarski na dwóch klinicznych aparatach USG klasy Premium:  Aloka Alpha 10 oraz Voluson E8 Expert.

REJESTRACJA POD NUMEREM (8:00-20:00):  12 427 20 20 lub 12 427 15 48

USG bioderek Kraków

Przygotowanie do badania

Nie wymaga przygotowania.

WSZYSTKIE BADANIA USG – W TYM USG METODĄ ELASTOGRAFII WYKONYWANE SĄ NA NAJNOWSZYM APARACIE VOLUSON E8 EXPERT  W PROMOCYJNEJ CENIE 140 zł.

Ortopeda dziecięcy Kraków

dr Mikołaj Kulej

Specjalista Ortopedii i Traumatologii

linia

Specjalizuje się w diagnostyce USG stawów biodrowych noworodków. Lekarz z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. Ortopeda dziecięcy.  Członek Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Prowadzi liczne kursy szkoleniowe oraz  zjazdy naukowo-szkoleniowe z zakresu diagnostyki usg.

Ortopeda dziecięcy Kraków

Opinie o lekarzu

linia


Nie wyobrazam sobie ze moglby mnie naprawiac inny lekarz niz dr Kulej.przed nim odbylam wizyty u 3ch innych ortopedow ale tylko dr Kulej zdobyl moje zaufanie.jest spokojny,opanowany i skupiony.a przy tym pozostaje przyjazny pacjentowi jako czlowiekowi.

Michalina Ocena pochodzi ze strony rankinglekarzy.pl


Dziękuję serdecznie wspaniałemu Człowiekowi, wybitnemu specjaliście - przeuroczemu Panu Doktorowi za okazane serce, niecodzienną troskę i dbałość o pacjenta!

Zofia Ocena pochodzi ze strony rankinglekarzy.pl


Dziękuję serdecznie wspaniałemu Człowiekowi, wybitnemu specjaliście - przeuroczemu Panu Doktorowi za okazane serce, niecodzienną troskę i dbałość o pacjenta!

Ela Ocena pochodzi ze strony rankinglekarzy.pl


Pan doktor Michał Kulej jest wspaniałym fachowcem, profesjonalistą. Odpowiada na pytania pacjenta, rozwiewa wątpliwości, ale jest też bardzo konkretny. Ponadto jest ciepłym człowiekiem, ma poczucie humoru. Jednym słowem, jeśli ktoś jest porządnym człowiekiem to będzie też świetnym, polecanym lekarzem (z gatunku tych "ludzkich" 😀 ).

Kazimiera Ocena pochodzi ze strony rankinglekarzy.pl


Fantastyczny lekarz i człowiek. Gorąco polecam ponieważ wychodzi się od niego z gabinetu USG rozumiejąc dokładnie co człowiekowi jest. Kontakt z lekarzem który jest uważny, kompetentny, ma doskonały kontakt z pacjentem, lubi to co robi i ma do pacjenta serdeczny stosunek w naszych realiach jest dość niecodzienny by nie powiedzieć kuriozalny.

Radek Ocena pochodzi ze strony rankinglekarzy.pl


Bardzo dobry ortopeda dziecięcy. Wyprowadził mojego synka z bardzo poważnego stanu choć inni lekarze rozkładali ręce. Polecam

Łucja Ocena pochodzi ze strony rankinglekarzy.pl


Polecam dr Kuleja - fantastyczny specjalista z doskonałym podejściem do pacjenta. Nie patrzy na czas, bardzo dokładnie przeprowadza rozpoznanie i szczegółowo wyjaśnia postawioną diagnozę. Przyjemny, bardzo komunikatywny i rzeczowy! Oby więcej takich lekarzy.

Robert Ocena pochodzi ze strony rankinglekarzy.pl


Rewelacyjny doktor MK jak i reszta personelu ds rehabilitacji ratują mnie i moją rodzinę od 20 lat. Zarówno po wypadkach jak i nabytych schorzeniach. Polecam na 100 %.

Malicka Ocena pochodzi ze strony rankinglekarzy.pl


Niesamowity człowiek i wspaniały lekarz! Oby takich więcej. Prawdziwy Pan Doktor z powołania. Widać kocha to, co robi. Zdecydowanie Polecam!

Ala Ocena pochodzi ze strony rankinglekarzy.pl