lampy fototerapia kraków noworodki

Wypożyczamy lampy do fototerapii noworodków BiliBed Medela

linia

Wypożyczamy  lampy do domowej fototerapii żółtaczki noworodkowej – BiliBed MEDELA. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii naświetlania,  możliwe jest całkowicie bezpieczne leczenie dziecka w domu.

CENNIK (aktualizowany 19.06.2022):

Koszt pierwszej i drugiej doby wypożyczenia : 100 zł/doba

Kaucja: 500 zł

Rezerwacja lamp oraz szczegółowe  informacje (telefon czynny codziennie): +48 692 46 43 46

Co to jest fototerapia? Na czym ona polega? Kiedy ją stosujemy? I czemu ona ma służyć? To są pytania, które zadaje sobie każda mama kiedy usłyszy od lekarza pediatry, że jej dziecko ma być poddane fototerapii.

Lampa BiliBed umożliwia leczenie żółtaczki noworodkowej w sposób bardzo przyjazny dla dziecka. Dziecko pozostaje tylko w naświetlaniu lampą BiliBed (w specjalnym kombinezonie ochronnym), którą można zamontować w większości standardowych łóżeczek. Oznacza to, że dziecko zostaje pod opieką mamy przez cały czas trwania terapii.

Łatwość użycia

Aby rozpocząć naświetlanie wystarczy materac w łóżeczku zastąpić lampą BiliBed. Dziecko układane jest na elastycznej, miękkiej płaszczyźnie, okryte kombinezonem Bilicombi. Lampa wyposażona jest w dwa liczniki czasu pracy, jeden pokazujący czas pracy lampy, drugi czas naświetlania jednego dziecka.

Wysoka skuteczność i bezpieczeństwo

Lampa BiliBed wyposażona jest w jedną świetlówkę światła niebieskiego. Skuteczność terapii jest bardzo wysoka, gdyż naświetlanie prowadzone jest w minimalnej odległości od dziecka. Ponadto nie ma rozproszenia światła. Lampa Bilibed ze względu na bezpieczeństwo  i łatwość obsługi może być z powodzeniem samodzielnie  stosowana podczas domowej fototerapii noworodka.

Najczęściej zadawane pytania:

1.      Jak długo trwa fototerapia?

Czas dziennego naświetlania uzależniony jest od wysokości poziomu bilirubiny w surowicy krwi dziecka, czyli od stopnia nasilenia żółtaczki. Może to być kilka bądź kilkanaście godzin dziennie. Minimalny czas naświetlania to dwie lub trzy doby.

2.      Czy dziecko będzie przy mamie podczas fototerapii?

Dziecko poddawane fototerapii w warunkach domowych za pomocą Bilbedu może leżeć przy mamie. Dzięki temu mama w każdej chwili ma możliwość kontaktu z dzieckiem, może głaskać, karmić, przewijać i rozmawiać ze swoim maleństwem.

3.      Jak pielęgnować noworodka podczas fototerapii?

Podczas naświetlania obowiązuje kilka zasad, którymi należy się kierować. Za dopilnowanie tych zasad odpowiedzialna jest mama.

Oto one:

– przed rozpoczęciem naświetlania należy przewinąć i nakarmić dziecko aby było spokojne;

– w czasie naświetlania dobrze jest poić dziecko (np. GLUKOZĄ), gdyż pojenie i karmienie dziecka wzmaga procesy rozpadu bilirubiny;

– bardzo ważną rzeczą jest szczególne zwrócenie uwagi na stan czystości skóry dziecka. Noworodek podczas naświetlania poci się intensywniej, może wystąpić rozluźnienie stolca dlatego ważne jest aby dziecko nie leżało z pełną pieluszką tylko jak najszybciej zostało umyte i przewinięte.

Dlaczego warto nas wybrać?

1. Lampy wypożyczane przez NZOZ Arka są bardzo skuteczne, bezpieczne i łatwe w użyciu. Te same lampy są z powodzeniem wykorzystywane  w szpitalach i klinikach położniczych całej Europy.

2. Posiadamy największe w kraju, bo ponad dziesięcioletnie doświadczenie w fototerapii noworodków.

3. Dostępność  i szybkość realizacji usługi: pełnimy dyżur pod telefonem codziennie (także soboty, niedziele oraz święta).

KONTAKT POD NUMEREM TELEFONU: +48 692-464-346

Więcej informacji na temat żółtaczki noworodkowej znajdziecie Państwo pod adresem:

http://www.rodzinko.pl/zdrowie-maluchow/2303-o-taczka.html